چرا باید از آب تصفیه شده برای پخت و پز استفاده کنید؟

۱ دی, ۱۴۰۲
بدون دیدگاه
3 دقیقه زمان مطالعه

ما هر روز آب مصرف میکنیم – بیشتر و بیشتر از آنچه فکر می کنید. اما برای بسیاری از کسانی که آب خود را از لوله کشی آب شهری تهیه می‌کنند، مواد شیمیایی و مواد معدنی موجود در آب می‌تواند بر کیفیت و طعم غذایی که پخته می‌شود، تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، کلر – که بسیاری از شهرداری‌ها در تصفیه آب از آن استفاده می‌کنند – می‌تواند اثر سفیدکننده‌ای روی سبزیجات داشته باشد و طعم و بوی نامطبوعی را در لیوان آب شما به جا بگذارد.

به همین دلیل است که استفاده از آب تصفیه شده برای پخت و پز تبدیل به یک راز تجاری در بین سرآشپزها شده است. بسیاری از افراد هنگام شستن محصولات خود یا پخت و پز برای مشتریان، آب تصفیه شده شده را ترجیح می دهند و حتی از آب تصفیه شده برای تهیه یخ برای نوشیدنی ها استفاده می کنند.

زمانی که توماس واو، رئیس عملیات بار در The Grill (یک رستوران تغییر نام‌گذاری شده در چهار فصل قدیمی) با مجله پانچ مصاحبه کرد، چنین گفت:

تصفیه آب چیاوان شما را خیلی سریع شما را به یک سر آشپز تبدیل نمی کنند، اما ممکن است دوستان را در مورد بهترین راز شما کنجکاو کند.

چرا شستن محصولات مهم است

میوه‌ها، سبزیجات و سایر محصولات شما قبل از شسته شدن، مانند یک ظرف کشت کوچک هستند – پناهگاهی برای باکتری‌ها، آفت‌کش‌ها و میکروب‌ها که به دنبال یافتن خانه جدیدی هستند.

گلندا لوئیس، متخصص بیماری‌های ناشی از غذا در سازمان غذا و دارو، می‌گوید محصولات تازه می‌توانند به طرق مختلف آلوده شوند. در طول مرحله رشد، محصولات ممکن است توسط حیوانات، مواد مضر در خاک یا آب و بهداشت ضعیف کارگران آلوده شوند. پس از برداشت محصول، از دست های زیادی عبور می کند و خطر آلودگی را افزایش می دهد. آلودگی حتی ممکن است پس از خرید محصول، در حین تهیه غذا، یا از طریق نگهداری ناکافی رخ دهد. اما اگر محصولات خود را با آب تصفیه نشده می شویید؟ ممکن است شبیه آن باشد که هرگز آنها را نشسته اید!

شستشو و پخت و پز با آب تصفیه شده: راز کوچک ضد آلودگی

چه از آب چاه استفاده کنید و چه آب شهری، آب خانه شما می‌تواند حاوی بسیاری از آلاینده‌های طبیعی مانند آهن، منیزیم و کلسیم باشد. با این حال، به خصوص اگر از آب شهری استفاده می کنید، اغلب حاوی کلر یا کلرامین است – ترکیباتی که برای ضد عفونی کردن آب قبل از ورود آب به خانه شما استفاده می شود.

حتی با در نظر گرفتن این موضوع، موادی مانند آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌ها که اغلب برای مراقبت میوه‌ها و سبزیجات در مزرعه استفاده می‌شوند و حشرات را دور نگه می‌دارند، ممکن است پس از شستشوی آنها همچنان روی غذای شما باشند.

آفت‌کش‌ها از طریق فاضلاب‌هایی که از زهکش‌های داخل باغ عبور می‌کنند، عبور می‌کنند و تمام فاضلاب‌ را به تصفیه خانه‌ها می‌برند، جایی که آب در طول فرآیند سم‌زدایی تصفیه نشده باقی می‌مانند. صدها ترکیب مختلف با آزمایش‌ها و مطالعات کمی در مورد اینکه چگونه این آلاینده‌ها ممکن است بر سلامت ما تأثیر بگذارند وجود دارد. بنابراین در حالی که ممکن است سعی کنید محصولات خود را از علف‌کش‌ها و آفت‌کش‌های مورد استفاده در مزرعه پاک کنید، ممکن است همچنان آنها را با آبی بشویید که حاوی همان آلاینده‌هایی است که می‌خواهید محصولات خود را از شر آنها خلاص کنید.

علف کش ها و آفت کش ها نیز تنها مشکل شما نیستند. کلر ممکن است آب شما را تصفیه کند، اما در مورد کیست های مقاوم به کلر مانند کریپتوسپوریدیوم و ژیاردیا، داروها، VOCs، سرب و موارد دیگر تاثیری ندارد.

آبکشی پاستا، تمیز کردن میوه ها و سبزیجات و پختن با آب تصفیه شده به این معنی است که هیچ یک از این آلاینده ها وارد غذایی که می خورید یا آبی که می نوشید نمی شود. و این مثاله بازی را تغیر میدهد.

تصفیه کردن آب لوله کشی اولین قدم برای محافظت از خانواده شما در برابر سموم به صورت روزانه است، چه برای نوشیدن، چه برای دوش گرفتن یا آشپزی.

امی مایرز، پزشک متخصص

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.